Sodowanie to w pełni ekologiczna metoda renowacji budynków drewnianych, czy też murowanych. Jest to znakomita alternatywa dla tradycyjnych metod oczyszczania powierzchni np. piaskowania. To skuteczne przygotowanie przed malowaniem, czy też renowacją. Metoda ta wykorzystywana jest również w przypadku czyszczenia elementów motoryzacyjnych. Wiele osób zastanawia się, czy sodowanie jest drogie. Wycena następuje w sposób indywidualny. Wszystko zależy od stopnia zanieczyszczenia danej powierzchni, czy też jej wielkości. Sodowanie cena zawsze ustalana jest na korzyść klienta. Na pierwszym miejscu stawiane jest jego zadowolenie. Warunki współpracy można elastycznie dopasowywać do potrzeb.
Od czego zależy cena sodowania?
Sodowanie cennik uzależniony jest od tego, jakiego typu powierzchnia będzie oczyszczana. Istnieje spora różnica między sodowaniem wielkopowierzchniowych domów, a niewielkich elementów samochodowych. Na cenę usługi wpływa także jej czasochłonność. Wiele części o skomplikowanych kształtach wymaga ogromnej precyzji, co zajmuje dość sporo czasu. Im bardziej złożona powierzchnia, tym jej dokładne oczyszczenie jest trudniejsze. Cena więc ustalana jest odrębnie na podstawie każdego przypadku.
Czy sodowanie się opłaca?
Cena sodowania nie jest wysoka, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to usługa bezinwazyjna, bezpieczna, a zarazem efektywna. Jest to metoda zalecana w szczególności w przypadku elementów delikatnych i cennych, które mogłyby ulec zniszczeniu (np. podczas szorowania). Sodowanie to usługa najwyższej jakości. Korzystając z niej mamy pewność, że wszystkie elementy zostaną odpowiednio zabezpieczone. Właśnie dlatego sodowanie wykorzystywane jest m.in. podczas renowacji zabytkowych budynków, czy też karoserii samochodowej. Cena sodowania zależy również od tego, jak trudna w czyszczeniu jest dana powierzchnia.