Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Sodowanie, renowacja kamienic.

Dzięki odpowiedniej renowacji nawet bardzo leciwa kamienica może zyskać całkiem nowe życie i nowy wygląd. Ważne jednak, aby w odpowiedni sposób wykonać renowację i zastosować odpowiednie, nowoczesne metody czyszczenia. To dzięki nim można przywrócić budynkowi jego dawną świetność bez obaw o ewentualne uszkodzenia powierzchni.
Nasza firma od lat specjalizuje się w renowacji i czyszczeniu różnego rodzaju budynków. Renowacja kamienic, a konkretnie ich elewacji jest jednym z głównych obszarów naszej działalności.

W jaki sposób przeprowadzamy renowację kamienic?

Wykorzystujemy do tego celu dwie metody – piaskowanie oraz sodowanie. Pierwsza z tym metod polega na czyszczeniu ceglanej elewacji strumieniem sprężonego powietrza z drobinkami różnego rodzaju twardych, drobnych i sypkich materiałów takich jak piasek czy też żużel. Dzięki takiej technice łatwo można usunąć nawet głębokie zabrudzenia, osady, porastające mchy czy też zacieki. Dzięki tej metodzie można bardzo mocno wygładzić powierzchnię, a także dotrzeć nawet do tych miejsc, które wydają się trudno dostępne.

Alternatywnym sposobem jest sodowanie kamienic, które polega na czyszczeniu elewacji za pomocą natrysku powierzchni budynku strumieniem cząsteczek sody. Ta metoda jest jak najbardziej ekologiczna i przyjazna środowisku, zabrudzenia są usuwane, a powierzchnia elewacji zostaje odpowiednio wygładzona.

Obie te techniki pozwalają osiągnąć upragniony cel – wspaniale wyglądający budynek, który po skończonej renowacji można zacząć użytkować wedle jego przeznaczenia. Dzięki odpowiedniemu wyczyszczeniu elewacji można w dalszych krokach podjąć decyzję o pokryciu jej w całości farbą lub też o zabezpieczeniu jej w jakiś inny sposób. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem służymy profesjonalnym sprzętem, nowoczesnymi technikami oraz fachowymi poradami co do sposobu renowacji kamienic.

Kontakt


Sodowanie drewna

Sodowanie budowlane

Sodowanie – motoryzacja

Sodowanie – cegła

Przygotowujemy darmową wstępną wycenę renowacji obiektu.