Sodowanie Opole

Sodowanie drewna to ekologiczna i skuteczna metoda renowacji

Piękna i estetyczna elewacja jest wizytówką każdego budynku. Z biegiem lat użytkowania każdy obiekt wymaga gruntownej renowacji. Obecnie na rynku nie brakuje firm świadczących profesjonalne usługi w tym zakresie. Sodowanie Opole to usługa, która w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu właścicieli drewnianych domów.

Na czym polega sodowanie drewna?
Sodowanie elewacji budynków jest znacznie lepszą metodą przygotowania drewna pod impregnację czy malowanie, od innych tradycyjnych metod takich jak: szorowanie gąbką powodującą często grzyby. Ten tradycyjny zabieg nie jest korzystny, bowiem drewno jest narażone na ciągłe spłukiwanie wodą, natomiast impregnacja odbywa się na niewysuszonym drewnie.

Sodowanie drewna
Czyszczenie i konserwacja dachów (gontów)
Usuwanie pleśni i przebarwień
Malowanie i impregnacja.

O wiele lepszym oraz w pełni sprawdzonym sposobem jest sodowanie. Jest to w pełni sucha metodą, a higroskopijna soda doskonale zbiera wodę. Po zastosowaniu sodowania drewno jest białe i pięknie się prezentuje, bowiem uwydatnione są na nim doskonale sęki. W ten sposób przygotowana powierzchnia jest idealnie przygotowana do impregnacji i malowania.

Jakie są zalety sodowania?
Z użyciem tej metody dokonywane jest przede wszystkim czyszczenie drewnianych elewacji oraz wewnętrznych ścian budynków.
Specjalistyczne firmy na życzenie klientów zajmują się sodowaniem nie tylko budynków mieszkalnych, lecz także drewnianych kościołów, obiektów zabytkowych, pominików ETC, budynków użyteczności publicznej oraz przemysłowych.

Sodowanie, czyszczenie, renowacja domów i obiektów użyteczności publicznej

Wśród wielu zalet sodowania drewnianych budynków można wymienić to, że:
– nie uszkadza drewna,
– nie przyczynia się do szerzenia się wilgoci,
– doskonale przygotowuje powierzchnię pod lakierowanie czy malowanie,
– nie pociąga za sobą konieczności wymiany desek na nowe,
– doskonale usuwa zagrzybienia, mech oraz wszelkie zacieki,
– nie skraca długowieczności drewna.
I co najważniejsze metoda sodowania jest w stu procentach ekologiczna oraz nieszkodliwa dla środowiska. Renowacja domów pozwala na zachowanie ich pięknego wglądu przez wiele długich lat.
Obszary działania
Doświadczenie
12
Zadowolonych klientów
620
Ekologia
100
Zabezpieczonej powierzchni
1.3

Renowacja domów to często bardzo trudny i złożony proces. Aby elewacja z zewnątrz wyglądała jak najlepiej, często potrzeba czasu oraz doświadczenia, które pozwolą uzyskać zamierzony efekt. Najczęściej przy odnowie powierzchni pojawia się problem z odpowiednim, wcześniejszym jej oczyszczeniem. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają dokonać tego w jak najszybszym czasie.

Na czym polega sodowanie drewna?

Sodowanie to metoda, która ma za zadanie odpowiednio przygotować drewno, bądź cegłę pod impregnację lub malowanie. W przypadku rzeczonego drewna, sodowanie cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje łagodne traktowanie danego materiału oraz dokładne czyszczenie drewnianych ścian budynków, w szczególności, jeśli chodzi o budynki zabytkowe. Sodowanie drewna pozwala na między innymi usunięcie mchu, brudu, wszelkiego rodzaju zacieków i tym podobne.

Jeśli chodzi o sodowanie Opole także znajduje się na liście miast, na terenie których oferujemy ten proces. Nasza firma stosuje w tym celu najbardziej nowoczesny sprzęt, który coraz większą popularność zyskuje zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Naszym klientom gwarantujemy nie tylko najwyższą jakość, ale również i rzetelność wykonywanych usług oraz szybką realizację zlecenia. W naszej pracy opieramy się o indywidualnie preferencje klientów, ale również wieloletnie doświadczenie. Udzielamy gwarancji skuteczności oraz trwałości powierzchni. Warto również dodać, że słyniemy z niskich, rynkowych cen.

Grupa Areca

Sodowanie, renowacja, czyszczenie, konserwacja powierzchni.

Kontakt