Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Sodowanie, renowacja jachtów.

Nie da się ukryć, że utrzymanie jachtu lub łodzi w czystości nie jest rzeczą łatwą. Jednak każdy posiadać jachtu zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie czyszczenie i konserwacja. Odpowiednia pielęgnacja jachtu gwarantuje jego długie użytkowanie i wydłuża jego życie.

Podczas użytkowania jachtu na jego dnie osadzają się różnego rodzaju mikroorganizmy, które wydzielają substancje powodujące korozję i mikrouszkodzenia jego powierzchni. Jak sobie z tym poradzić i zachować trwałość materiałów na dłużej?

Sodowanie jachtów

Nowoczesną i skuteczną metodą oczyszczania jachtów jest sodowanie. Pozwala na szybkie usunięcie z dnia wszystkich mikroorganizmów, które osadziły się na dnie. Co więcej, sodowanie pozwala również na usunięcie starych powłok farby, bez uszkadzania pierwotnego materiału, z którego został wykonany jacht. Soda jest bezpieczną dla drewna, stali oraz laminatu. Sodowanie jachtów jest w pełni bezpiecznym sposobem oczyszczania.

Ekologiczne oczyszczanie

Sodowanie jest metodą bezpieczną nie tylko jachtu, ale i dla otaczającego środowiska zewnętrznego, ponieważ soda jest substancją w pełni rozpuszczalną w wodzie oraz nietoksyczną.

Oczyszczanie jachtu, a jego wydajność

Warto również wspomnieć o tym, że jacht, który nie został odpowiednio oczyszczony z porostów i innych zabrudzeń spala więcej paliwa i osiąga mniejsze prędkości. Można powiedzieć, że nieoczyszczony odpowiednio jacht staje się mniej wydajny i nie gwarantuje już dobrej jakości użytkowania.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku całkowitej renowacji jachtu, jego sodowanie jest wyłącznie etapem wstępnym.

Nadal zastanawiasz się, w jaki sposób oczyścić swój jacht i przygotować go do nowego sezonu? Zdecyduj się na jego sodowanie. Oddaj to w ręce profesjonalistów, a na pewno nie będziesz żałował swojej decyzji.

Kontakt


Sodowanie drewna

Sodowanie budowlane

Sodowanie – motoryzacja

Sodowanie – cegła

Przygotowujemy darmową wstępną wycenę renowacji obiektu.