Sodowanie Poznań

Sodowanie drewna to ekologiczna i skuteczna metoda renowacji

Nasza firma specjalizuje się w sodowaniu drewna i renowacji domów. Rekomendujemy sodowanie Poznań, ponieważ jest to zdecydowanie najbardziej skuteczna metoda jeżeli chodzi o przygotowanie drewna pod malowanie czy impregnacje. Drewno dzięki temu w odróżnieniu od tradycyjnych metod nie będzie narażone na zbyt częste spłukiwanie wodą, z kolei wspomniana impregnacja będzie odbywała się już na wysuszonym drewnie.

Sodowanie drewna, które wykonujemy, jest metodą niezwykle suchą, higroskopijna soda zbiera bowiem wodę. W ten sposób drewno będzie nie tylko białe, uwydatnią się również na nim sęki. Przygotowana przez nas w ten sposób powierzchnia będzie doskonale przygotowana do malowania czy impregnacji.

Zapewniamy naszym klientom nie tylko najniższe reny na rynku, ale również bardzo szybką realizację zamówień czy dobranie materiałów na najwyższym możliwym poziomie technicznym.

Sodowanie drewna
Czyszczenie i konserwacja dachów (gontów)
Usuwanie pleśni i przebarwień
Malowanie i impregnacja.

Kolejną naszą specjalizacją jest renowacja domów, a także różnego rodzaju drewnianych budowli. Wykonujemy zawsze, jeszcze przed rozpoczęciem prac, bezpłatną wycenę, w ten sposób klient będzie od razu wiedział, na jakie koszty musi się nastawić. Kolejnym atutem skorzystania z naszych usług jest uzgadnianie z klientem zakresu prac czy rodzaju wykorzystanych materiałów.

Dokonując renowacji drewna wykonujemy takie zabiegi jak
– usuwanie mchu z powierzchni drewnianych
– usuwanie farb, a także ich pozostałości. W ten sposób jesteśmy w stanie odzyskać dawną fakturę drewna.
– odgrzybianie drewna
– czyszczenie drewna z zacieków, zabieg ten przywraca drewnu dawny kolor
– powlekanie powierzchni drewnianych specjalną ognioochronną powłoką
– impregnacja środkami biobójczymi, zabieg ten zapobiega zaleganiu się w drewnie roślin czy insektów

Jesteśmy także w stanie wykonać renowację tarasów, kościołów, pomników czy budynków użyteczności publicznej.

Sodowanie, czyszczenie, renowacja domów i obiektów użyteczności publicznej

Naszą specjalnością jest sodowanie domów drewnianych, karczm  kościołów cegły i innych.
Metodę sodowania zalecamy jako w 100% ekologiczną i nieszkodliwą dla środowiska.
Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania! Bądź powodującego grzyby szorowania czy mycia gąbką!
Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.
Obszary działania
Doświadczenie
12
Zadowolonych klientów
620
Ekologia
100
Zabezpieczonej powierzchni
1.3

Stare budowle z drewna cegły, pomniki i nagrobki z kamienia wymagają od czasu do czasu renowacji, by przywrócić im dawny blask. Najczęściej stosowana metoda piaskowania obarczona jest podstawową wadą – powoduje zmiany w strukturze czyszczonego materiału – rysy, zacieki, wgniecenia.

Sodowanie – alternatywa dla piaskowania

Sodowanie to nowoczesna metoda czyszczenia bez ingerencji w strukturę powierzchni czyszczonej. Nie powoduje to żadnego jej uszkodzenia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu sodowania, czyli zwielokrotnieniu naturalnych właściwości czyszczących sody pod wpływem ciśnienia. Cząsteczki sody wyrzucane z ogromną siłą powodują odpadanie brudu od powierzchni czyszczonej. Gładka struktura sody sprawia, że powierzchnia czyszczona w żaden sposób nie zostaje uszkodzona. Na dodatek jest to metoda całkowicie bezpieczna i ekologiczna

Sodowanie drewna
Drewno to specyficzny materiał budowlany. Drewniane kościółki potrafią przetrwać kilkaset lat, inne obiekty kilkadziesiąt. W dużej mierze zależy to od użytego gatunku drewna i jego zabezpieczenia. Każdej z tych budowli można przywrócić pierwotny wygląd za pomocą sodowania. Zakres prac musi być indywidualnie dobrany do charakteru obiektu i jego zniszczenia. Sodowanie pozwala nie tylko przywrócić obiekty do ich pierwotnego wyglądu, ale dodatkowo zabezpiecza je na przyszłość przed działaniem wilgoci i szkodników.

Nasza oferta dotyczy całego kraju, ale ofertę sodowanie Poznań kierujemy zwłaszcza do mieszkańców i instytucji z tego obszaru.

Grupa Areca

Sodowanie, renowacja, czyszczenie, konserwacja powierzchni.

Kontakt