Sodowanie Olsztyn

Sodowanie drewna to ekologiczna i skuteczna metoda renowacji

Dom, choć nadal wygodny zaczyna zmieniać wygląd. Kolory w pełnym świetle słońca wywołują inne wrażenia. Z czasem fasada drewnianego domu z bali pokrywa się patyną. Każdy gospodarz w końcu dojdzie do wniosku, że trzeba znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Jest dobra rada
Rozwiązaniem jest renowacja domów bez naruszenia struktury drewna. Sposób, w jaki drewno odzyskuje pierwotny wygląd można porównać do zastosowania bezinwazyjnej chirurgii plastycznej.

Metoda nazywa się sodowanie drewna. Lakonicznie brzmiącym określeniem nazywa się usuwanie patyny i zanieczyszczeń z powierzchni materiałów budowlanych. Kalibrowany granulat sody oczyszczonej rozpędzony do prędkości przekraczającej 900 km/h z dokładnością chirurgicznego skalpela zdejmuje nalot nie dosięgając powierzchni materiału.

Jak gdyby czas się cofnął
Po zabiegu powierzchnia drewna odzyskuje barwy z dnia, kiedy dokonano montażu. Masaż sodą wygładza lico nie pozostawiając zarysowań, wgnieceń lub pęknięć. Sekret skuteczności tkwi prędkości wylotowej strumienia granulatu sodowego, który w zetknięciu z czyszczoną powierzchnią ulega dezaktywacji.

Sodowanie drewna
Czyszczenie i konserwacja dachów (gontów)
Usuwanie pleśni i przebarwień
Malowanie i impregnacja.

Zakres oferty
Metodą Soda Blast Systems można usuwać zanieczyszczenia i naloty z materiałów budowlanych takich jak drewno lub cegła. Stosuje się ją do czyszczenia fasad domów wykonanych z drewna, kamienia, cegły lub pokrytych tynkami. Stare powłoki malarskie lub osmalenia po pożarach usuwa precyzyjny strumień węglanu sodu.
Metoda ma również zastosowanie w konserwacji zabytków. Do renowacji pomników, architektury cmentarnej i zabytków sakralnych.

Lokalizacja
Oferta dla mieszkańców Warmii i Mazur obejmuje nie tylko sodowanie Olsztyn wraz z okolicami leży w zasięgu działania ekip usługowych firmy, które są przygotowane na wykonanie prac zgodnie z uzgodnionym wcześniej zakresem i harmonogramem.

Jeśli masz dom wymagający renowacji – skontaktuj się z nami!

Sodowanie, czyszczenie, renowacja domów i obiektów użyteczności publicznej

Naszą specjalnością jest sodowanie domów drewnianych, karczm  kościołów cegły i innych.
Metodę sodowania zalecamy jako w 100% ekologiczną i nieszkodliwą dla środowiska.
Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania! Bądź powodującego grzyby szorowania czy mycia gąbką!
Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.
Obszary działania
Doświadczenie
12
Zadowolonych klientów
620
Ekologia
100
Zabezpieczonej powierzchni
1.3

Wyczyszczenie elewacji domu często wiąże się z wieloma problemami oraz konsekwencjami. Warto więc zaufać specjalistom. Nasza firma serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty oraz procesu sodowania. Oferujemy bowiem nie tylko stosowanie najnowocześniejszego sprzętu, ale również gwarancję szybkiej realizacji zlecenia przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej uwagi o dobro materiałów.

Dlaczego właśnie my?
Nasza firma jest znana w całej Polsce. Staramy się każdego dnia opierać na własnym doświadczeniu, a także maszynach, które są produkowane specjalnie z myślą o sodowaniu. W przypadku takim jak sodowanie Olsztyn to jedno z naprawdę licznych miast, na terenie których można spotkać się z naszą ofertą. Serdecznie więc zachęcamy do kontaktu z nami i skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy nie tylko dbałość o szczegóły oraz dokładne czyszczenie powierzchni, ale także zachowanie możliwie najwyższej jakości usług świadczonych przez nas.

Dlaczego warto postawić na sodowanie?

Sodowanie domów drewnianych, a także obiektów sakralnych oraz budynków z cegły polega na nieinwazyjnej metodzie czyszczenia powierzchni. Ta z kolei nie zmienia w żaden sposób struktury powierzchni czyszczonego materiału, co świadczy o tym, iż sodowanie drewna i nie tylko jest o wiele łagodniejsze od bardzo popularnego dziś piaskowania. Metoda ta w żaden sposób nie uszkadza materiału oraz nie prowadzi do powstania grzybów. Sodowanie stosuje bowiem suchą sodę, która ściąga mech i brud oraz dokładnie oczyszcza powierzchnię.

Grupa Areca

Sodowanie, renowacja, czyszczenie, konserwacja powierzchni.

Kontakt