Sodowanie Lublin

Sodowanie drewna to ekologiczna i skuteczna metoda renowacji

Szukasz bezpiecznej i nieinwazyjnej metody renowacji domu, karczmy lub innego drewnianego budynku? Wybierz sodowanie, które jest najlepszą alternatywą dla szkodliwego piaskowania i czyszczenia fasad na mokro. Obie te metody mają swoje niewątpliwe wady – piaskowanie uszkadza drewno, naruszając strukturę słojów, natomiast renowacja domów przeprowadzana z użyciem mokrych gąbek sprzyja rozwojowi grzybów.

Sodowanie drewna jest nie tylko ekologiczne (soda nie szkodzi środowisku, gdyż jest środkiem łatwo się rozkładającym), ale także zbiera wodę z czyszczonych powierzchni. Jest więc metodą suchą. Po zabiegu sodowania drewno ma ładny, jasny kolor, a struktura słojów jest dobrze uwidoczniona. Przygotowane w ten sposób płaszczyzny są od razu gotowe do impregnacji i malowania.
Sodowanie Lublin – działamy skutecznie i lokalnie
Jesteśmy firmą specjalizującą się w sodowaniu drewnianych domów, kościołów, karczm, zajazdów, powierzchni ceglanych oraz innych budynków, przy których można wykorzystać tę formę renowacji. W pracy korzystamy z renomowanego sprzętu, chętnie wykorzystywanego przez inne równie profesjonalne przedsiębiorstwa czyszczące na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych.
Gwarantujemy najwyższą jakość i rzetelność usług. Zlecenia realizujemy szybko, bez zbędnych opóźnień. Zapewniamy też, że będziesz usatysfakcjonowany, gdyż zawsze działamy skutecznie, a trwałość naszych usług potwierdza wieloletnie doświadczenie i rzesza zadowolonych klientów.

Sodowanie drewna
Czyszczenie i konserwacja dachów (gontów)
Usuwanie pleśni i przebarwień
Malowanie i impregnacja.

Sodowanie w skrócie – największe zalety
– nie niszczy drewna;
– zapobiega zawilgoceniu powierzchni podczas renowacji;
– bezpiecznie i ekologicznie przygotowuje płaszczyzny pod zabiegi zabezpieczające (malowanie/lakierowanie),
– usuwa zacieki, grzyby i porosty,
– nie ingeruje w strukturę drewna i tym samym nie skraca jego żywotności.

Sodowanie, czyszczenie, renowacja domów i obiektów użyteczności publicznej

Naszą specjalnością jest sodowanie domów drewnianych, karczm  kościołów cegły i innych.
Metodę sodowania zalecamy jako w 100% ekologiczną i nieszkodliwą dla środowiska.
Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania! Bądź powodującego grzyby szorowania czy mycia gąbką!
Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.
Obszary działania
Doświadczenie
12
Zadowolonych klientów
620
Ekologia
100
Zabezpieczonej powierzchni
1.3

Sodowanie wykonywane jest z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń, które precyzyjnie dozują sodę oczyszczoną i poziom ciśnienia. Dzięki temu cząsteczki sody powodują odpadanie brudu od powierzchni, równocześnie nie powodują jej uszkodzenia, matowienia. Jest to szczególnie ważne przy oczyszczaniu starych domów z drewna lub cegły. Oba materiały odzyskują swoje pierwotne kolory – cegła intensywny pomarańcz, drewno naturalną biel.

Oferujemy usługi na terenie całego kraju, w tym sodowanie Lublin. Gwarantujemy, że metoda sodowania w żadnym stopniu nie naruszy struktury powierzchni czyszczonej. Nie pojawi się zmatowienie, nie powstaną rysy i wgniecenia na powierzchni czyszczonej.
Stosowane od lat piaskowanie jest metodą skuteczną, ale inwazyjną. Na powierzchniach pozostawia zacieki, rysy, powoduje ich matowienie.

Degradacja środowiska sprawiła, że coraz częściej szukamy rozwiązań dla niego przyjaznych. Segregowanie śmieci, reklamówki ekologiczne, ograniczenie zużycia środków chemicznych to tylko nieliczne przykłady.

Sodowanie – ekologiczna metoda czyszczenia dużych powierzchni

Sodowanie jest nowoczesną metodą czyszczenia powierzchni gwarantującą ekologiczność i nieinwazyjność. Soda oczyszczona, czyli węglowodan sodu, jest środkiem całkowicie ekologicznym. Ma zastosowanie, gospodarstwach domowych, ale także w budownictwie. Sodowanie drewna, cegły, ceramiki, kamienia to najczęstsze zastosowania w tej branży.
Sodowanie jest metodą bezpieczną także dla pracowników, którzy nie muszą wdychać trujących oparów.

Grupa Areca

Sodowanie, renowacja, czyszczenie, konserwacja powierzchni.

Kontakt