Sodowanie Kielce

Sodowanie drewna to ekologiczna i skuteczna metoda renowacji

Wodorowęglan sodu, czyli popularna soda oczyszczona znana jest przede wszystkim jako alternatywa proszku do pieczenia, ale jej zastosowanie jest znacznie szersze. Ma właściwości czyszczące, wybielające i zdrowotne.
Sodowanie – nowoczesna metoda czyszczenia
Właściwości czyszczące i wybielające sody oczyszczonej mają zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, okazuje się, że mogą być zastosowane na większą skalę. Zastosowanie sody oczyszczonej stało się wręcz rewolucją w przywracaniu niektórym powierzchniom ich pierwotnego wyglądu.
Sodowanie polega na maszynowym rozprowadzaniu sody pod wysokim ciśnieniem, służą do tego specjalne maszyny, które bardzo precyzyjnie dozują sodę. „Wystrzał” sody uderzający w cząsteczki brudu zmienia ich strukturę i powoduje, że odpadają od powierzchni czyszczonej.
Najważniejszą zaletą tej metody jest jej bezinwazyjność. Sodowanie nie powoduje żadnych uszkodzeń powierzchni czyszczonych (w przeciwieństwie do np. piaskowania). Jest metodą całkowicie ekologiczną.

Sodowanie drewna
Czyszczenie i konserwacja dachów (gontów)
Usuwanie pleśni i przebarwień
Malowanie i impregnacja.

Zastosowanie sodowania
Sodowanie ma zastosowanie przede wszystkim w czyszczeniu dużych powierzchni wykonanych z różnych materiałów. Wiele firm oferuje:
• sodowanie cegły,
• sodowanie drewna,
• sodowanie kamienia,
• sodowanie ceramiki,
• sodowanie powierzchni metalowych.

Znalezienie firmy zajmującej się sodowaniem nie jest trudne. Wystarczy w Internet wpisać frazę np. sodowanie Kielce, sprawdzić ofertę i przeglądnąć opinie klientów o jakości wykonywanych usług. Podjęcie ostatecznej decyzji będzie znacznie łatwiejsze.

Sodowanie, czyszczenie, renowacja domów i obiektów użyteczności publicznej

Naszą specjalnością jest sodowanie domów drewnianych, karczm  kościołów cegły i innych.
Metodę sodowania zalecamy jako w 100% ekologiczną i nieszkodliwą dla środowiska.
Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania! Bądź powodującego grzyby szorowania czy mycia gąbką!
Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.
Obszary działania