Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Sodowanie, czyszczenie drewna

RENOWACJE ELEMENTÓW BUDOWLANO-ARCHITEKTONICZNYCH

OFERUJEMY RENOWACJE NASTĘPUJĄCYCH ELEMENTÓW BUDOWLANO-ARCHITEKTONICZNYCH

– ELEWACJE OBIEKTÓW:

Wykonujemy renowację ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynków drewnianych oraz wszelkiego rodzaju konstrukcji drewnianych .

Drewno po zabiegu Renowacji wyglada jak nowe !

Po dokonaniu wizji lokalnej wykonujemy bezpłatną wycenę ofertową, po wstępnym rozpoznaniu zakresu robót, doboru metody wykonania robót oraz uzgodnieniu rodzaju materiałów do zastosowania w każdym konkretnym przypadku.

– TARASY:

• usuwanie powłok farb i pozostałości
• usuwanie mchów, glonów, zagrzybień itp
• czyszczenie drewna z zacieków
• impregnacja i malowanie specjalistycznymi środkami biobójczymi i ogniochronnymi
• Po renowacji Taras i deski wyglądają jak nowe są zabezpieczone przed działaniem szkodliwych warunków

– KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH , OBIEKTÓW ZABYTKOWYCH , POMNIKÓW ETC.

– BUDYNKÓW MESZKALNYCH, UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ I PRZEMYSŁOWYCH WYKONUJEMY KOMPLEKSOWĄ RENOWACJĘ POPRZEZ CZYSZCZENIE ZE STARYCH POWŁOK LUB ZABRUDZEŃ, WIELOKROTNĄ IMPREGANCJĘ NAJLEPSZYMY ŚRODKAMI ZE SKANDYNAWII
– ZRÓŻNICOWANĄ DLA RÓŻNYCH OBIEKTÓW I Z DOBIERANĄ METODĄ W ZALEŻNOŚCI OD RANGI OBIEKTU I ZAKŁADANYCH WALORÓW ARCHITEKTONICZNYCH. 

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ I ZAPOZNANIE SIĘ Z OFERTĄ NASZEJ FIRMY!!!

Sodowanie jest jedną z czynności pozwalających na zachowanie czystości drewna. Należy jednak pamiętać, że wpływa ono nie tylko na walory estetyczne budulca, lecz pozwala również na uchronienie go od nieodwracalnych uszkodzeń.

NA CZYM POLEGA SODOWANIE?
Sodowanie drewna polega na natryskiwaniu czyszczonego materiału strumieniem cząsteczek sody, które „wybuchają” po zetknięciu się z twardą powierzchnią. Energia powstała w reakcji powoduje, że brud zostaje „zdmuchnięty”. Zaletą „znikającej” sody jest także fakt, iż po uderzeniu w drewno nie powoduje uszkodzeń (zarysowania, wgniecenie, uszczerbki, odpryski itp.).

POZYTYWNE SKUTKI SODOWANIA
Drewno poddane sodowaniu odzyskuje swoją dawną fakturę bez uszkodzenia powierzchni. Operację tę można wykonywać zarówno w celu oczyszczenia desek ze starej farby, jak i po to, aby usunąć zanieczyszczenia organiczne, do których należą m. in. glony i mchy. Sodowanie jest więc pomocne w przeprowadzaniu czynności renowacyjnych oraz konserwujących. Przywrócenie drewna do stanu surowego ułatwia malowanie oraz impregnowanie. Usunięcie mchów i paproci zapobiega gromadzeniu się wilgoci, która działa destrukcyjnie dla powierzchni drewnianych.

SODOWANIE DREWNA – KORZYŚĆ DLA CAŁEGO DOMU
Oczyszczone drewno za pomocą sodowanie ma trzy zasadnicze zalety: ułatwia przeprowadzanie czynności remontowych, konserwuje materiał oraz nadaje mu wyższych walorów estetycznych. Dlatego warto rozważyć sodowanie drewna pokrywającego ściany i podłogi. Pozytywne skutki zabiegu znacznie podniosą komfort domowników i uczynią ich dom o wiele piękniejszym.

PODSUMOWANIE
Wszystkie zalety sodowania można streścić w kilku punktach:
– łagodne dla powierzchni drewnianych,
– przywraca surowiec do stanu pierwotnego,
– ułatwia konserwację i renowację desek,
– chroni drewno przed degradacją.

Serdecznie zapraszamy do podjęcia z nami współpracy. Gwarantujemy pełen profesjonalizm wyrażający się w użyciu komponentów najwyższej jakości i w fachowej obsłudze.

Kontakt


Sodowanie drewna

Sodowanie budowlane

Sodowanie – motoryzacja

Sodowanie – cegła

Przygotowujemy darmową wstępną wycenę renowacji obiektu.