Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Sodowanie budowlane

Działamy na terenie całej Polski!
Metodę sodowania zalecamy jako w 100% ekologiczną i nieszkodliwą dla środowiska.

Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania !

Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.

  • SODOWANIE KAMIENIA
  • SODOWANIE CEGŁY
  • INNE PRACE BUDOWLANE

Sodowanie polega na natryskiwaniu zabrudzonej powierzchni strumieniem cząsteczek sody, które są wystrzeliwane pod ciśnieniem. Po zetknięciu z czyszczonym materiałem wybuchają, zaś powstała energia „zmiata” brud. Ponadto, znikanie cząsteczek sprawia, że nie uszkadzają one powierzchni, w którą uderzają, co ma miejsce np. podczas piaskowania. Sprawia to, że sodowanie jest metodą o wiele bardziej wszechstronną i umożliwia pracę z dużą większą liczbą rodzajów powierzchni.

SODOWANIE CEGŁY
Czyszczenie cegły metodą sodowania gwarantuje, że budulec uzyska swój naturalny czerwony kolor. Nie zostanie przy tym uszkodzony na skutek uderzeń twardych cząsteczek, dzięki czemu nie dojdzie do oszpecenia powierzchni cegły. Wskutek sodowania nie powstają także zacieki, które mogą się pojawić po opłukaniu cegły strumieniem wody pod ciśnieniem.

SODOWANIE KAMIENIA
Sodowanie kamienia przebiega w taki sam sposób, jak to miało miejsce w przypadku czyszczenia cegły. Dzięki temu, że powierzchnia budulca nie zostaje zmatowiona lub uszkodzona, tę formę czyszczenia można stosować do wielu rodzajów kamienia, również tych uważanych za bardziej szlachetne, wartościowe.

PODSUMOWANIE
Ze względu na nieinwazyjność procesu, sodowanie można zastosować na wielu typach powierzchni. Są to:
– drewno,
– kamień,
– cegła,
– powierzchnie metalowe,
– ceramika.
Jeśli Klientowi zależy na oczyszczeniu materiału i zachowaniu jego pierwotnych walorów, powinien skłonić się ku sodowaniu. Jest to o wiele lepsza opcja od piaskowania, które doprowadza do zmatowienia natryskiwanej powierzchni oraz może powodować wgniecenia i duże rysy. W przypadku pierwszej z wymienionych metod to ryzyko jest zminimalizowane.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i zapewniamy, że Klient będzie zadowolony z poziomu wykonanych przez nas czynności.

Kontakt


Sodowanie drewna

Sodowanie budowlane

Sodowanie – motoryzacja

Sodowanie – cegła

Przygotowujemy darmową wstępną wycenę renowacji obiektu.