Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Motoryzacja

Specjalizujemy się w oczyszczaniu starych powłok lakierniczych karoserii samochodowych i innych elementów związanych z motoryzacją. Metoda sodowania idealnie sprawdza się przy delikatnych powierzchniach np. samochodów zabytkowych i ich podzespołów.

W przypadku piaskowania które jest bardzo niszczącą metodą oczyszczania powstaje dużo rys, zwiększa się chropowatość powierzchni. Sodowanie jest delikatniejsze, nie powoduje zginania materiału i nagrzewania się powierzchni a jednocześnie jest bezpieczniejsza dla szyb, aluminium, plastiku oraz elementów gumowych np. uszczelek dzięki czemu może to nam zaoszczędzić czasu przy demontowaniu elementów

Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania ! 

  • Do współpracy zapraszamy firmy, warsztaty oraz klientów indywidualnych
  • Koszt wykonywania prac jest ustalany indywidualnie

Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.

  • SODOWANIE KAROSERII
  • SODOWANIE CZĘŚCI MOTORYZACYJNYCH
  • SODOWANIE SILNIKÓW

Stan samochodu leży na sercu każdemu kierowcy. Chyba nie ma właściciela auta, który nie przywiązywałby dużej wagi do jego sprawności lub wyglądu. Dlatego wzorowy posiadacz czterech kółek będzie starał się usunąć wszystkie defekty, jakie posiada jego pojazd. Oznacza to również dbałość o stan lakieru.

RÓŻNICE MIĘDZY PIASKOWANIEM A SODOWANIEM KAROSERII
Jedynym sposobem na usunięcie uszczerbków lakierniczych lub przemalowanie samochodu jest ponowne polakierowanie danego elementu nadwozia. W tym celu trzeba usunąć pierwotną warstwę lakieru, aby nową powłokę nałożyć na surowy metal. Są dwa sposoby na wykonanie tej operacji: sodowanie lub piaskowanie danej części.

Piaskowanie pociąga za sobą ryzyko uszkodzenia metalu. Ścierniwo używane przy natryskiwaniu może uszkodzić jego powierzchnię, tworząc liczne wgniecenia i zarysowania, co utrudnia proces ponownego lakierowania. Sodowanie natomiast jest metodą nieinwazyjną, gdyż cząsteczki uderzające o karoserię rozpraszają się. Dzięki temu czyszczenie nie pociąga za sobą uszkodzenia natryskiwanej powierzchni.

KORZYŚCI WYPŁYWAJĄCE Z SODOWANIA KAROSERII
Sodowanie karoserii, w przeciwieństwie do piaskowania, nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem powierzchni do ponownego lakierowania. Oczyszczony metal jest gładki i surowy. Do korzyści należy również zaliczyć fakt, iż sodowanie jest metodą bezpieczną również dla aut zabytkowych, których karoserie są szczególnie podatne na uszkodzenia. Renowacja samochodów staje się o wiele łatwiejsza.

PODSUMOWANIE
Zalety sodowania karoserii można streścić w kilku punktach:
– sodowanie części samochodowych nie grozi ich zniszczeniem,
– zabieg odpowiedni dla aut w każdym wieku,
– od razu przygotowuje metal pod lakierowanie.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
Wykonywane przez nas zabiegi uwzględniają stan pojazdu i są dostosowane do wymagań właściciela. Gwarantujemy pełny profesjonalizm i wysoką jakość usług.

Kontakt


Sodowanie drewna

Sodowanie budowlane

Sodowanie – motoryzacja

Sodowanie – cegła

Przygotowujemy darmową wstępną wycenę renowacji obiektu.