Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Sodowanie, czyszczenie, renowacja hoteli drewnianych hoteli, pensjonatów, schronisk.

NASZĄ SPECJALNOŚCIĄ JEST SODOWANIE DOMÓW DREWNIANYCH, KARCZM  KOŚCIOŁÓW CEGŁY I WIELE INNYCH. 
Metodę sodowania zalecamy jako w 100% ekologiczną i nieszkodliwą dla środowiska.
Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania! Bądź powodującego grzyby szorowania czy mycia gąbką!
Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.

Budownictwo drewniane staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Budynki z drewna są stałym elementem krajobrazu polskich gór czy okolic Puszczy Białowieskiej. Podobnie, jak w domu murowanym i tynkowanym należy co kilka lat umyć elewacje i co kilkanaście warto ją pomalować, tak w przypadku domów drewnianych należy przeprowadzać sodowanie. Na czym polega ten proces i w jaki sposób jest realizowany?

Sodowanie drewna

Proces sodowania drewna to proces jego oczyszczania za pomocą rozpędzonych do prędkości blisko 900 km / h ziaren sody oczyszczonej. Dzięki temu, że ziarna sody są bardzo małe i lekkie, nie uszkadzają powierzchni drewna, która miejscami może być bardzo delikatna. Ten proces pozwala na bezinwazyjne wyczyszczenie zabrudzeń nawet w najdelikatniejszych miejscach drewnianej elewacji. Sodowanie może odbywać się na sucho lub na mokro. Przy zabiegu na mokro stosujemy dodatkowo wodę, która ma za zadanie zwilżyć wyrzucane ziarenka sody, zapobiegając tym samym powstawaniu zapylenia.

Sodowanie w przeciwieństwie do tradycyjnego piaskowania jest całkowicie bezinwazyjne, więc nie uszkadza czyszczonej powierzchni. Dzięki temu można czyścić w ten sposób wszystkie drewniane obiekty – nawet te zabytkowe.

Nasza oferta

W naszej ofercie znajduje się kompleksowa renowacja drewna. Możemy wykonać sodowanie elewacji, tarasu lub innego elementu architektury drewnianej i następnie zabezpieczyć go specjalnym, skandynawskim impregnatem. Takie rozwiązanie gwarantuje solidne zabezpieczenie drewna przed zniszczeniem na wiele lat. W naszej ofercie znajduje się również kompleksowa renowacja hoteli, schronisk, kościołów, domów jednorodzinnych oraz domków letniskowych. Nasza siedziba mieści się w Dzierżoniowie, działamy głównie na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny, jednak na życzenie klienta możemy dojechać w dowolne miejsce kraju. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych, firmy oraz instytucje publiczne.

Doświadczenie
12
Zadowolonych klientów
620
Ekologia
100
Zabezpieczonej powierzchni
1.3
Grupa Areca

Sodowanie, renowacja, czyszczenie, konserwacja powierzchni.

Kontakt

Czyszczenie, sodowanie domów letniskowych

Aby drewniana elewacja robiła na patrzącym wrażenie, musi być czysta i zadbana.

Sodowanie, czyszczenie skansenów

Skanseny jako obiekty o tak dużym znaczeniu historycznym, niektóre to przecież prawdziwe zabytki klasy światowej, wymagają bardzo delikatnego traktowania podczas prac renowacyjnych.

Czyszczenie kamienic i budynków mieszkalnych

Dzięki odpowiedniej renowacji nawet bardzo leciwa kamienica może zyskać całkiem nowe życie i nowy wygląd.

Czyszczenie, sodowanie drewnianych kościołów

Zadaniem czyszczenia drewnianych kościołów, które wykonuje się poprzez sodowanie, jest przywrócenie im naturalnego koloru.

Czyszczenie, sodowanie hoteli i pensjonatów

Sodowanie w przeciwieństwie do tradycyjnego piaskowania jest całkowicie bezinwazyjne, więc nie uszkadza czyszczonej powierzchni.

Czyszczenie, sodowanie jachtów

Nie da się ukryć, że utrzymanie jachtu lub łodzi w czystości nie jest rzeczą łatwą.

Sodujemy, poddajemy renowacji i czyszczeniu

Oferujemy kompleksową renowację różnego typu obiektów drewnianych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Odnawiamy nie tylko domy, ale również tarasy, zabytki, obiekty użyteczności publicznej, budowle przemysłowe, a także wiele innych. Przez lata naszej działalności udało nam się zdobyć uznanie klientów z wielu miejscowości i regionów. Warto wspomnieć, że usługi dedykujemy wszystkim mieszkańcom każdej części kraju. Dojeżdżamy pod adres wskazany przez klienta.

Obszar działania firmy obejmuje teren całego kraju i podzielony jest na cztery sektory:
– północna Polska – Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok i inne;
– zachodnia Polska – Zielona Góra, Poznań, Bydgoszcz i inne;
– wschodnia Polska – Warszawa, Łódź, Kielce, Lublin i inne;
– południowa Polska – Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów i inne.
Wśród innych zalet przemawiających na korzyść Grupy Areca wymienić można bogate doświadczenie, solidność, elastyczność, szybkość reakcji oraz atrakcyjne ceny.

Zadzwoń już teraz:

883989307

lub napisz: