Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Sodowanie, czyszczenie, renowacja hoteli drewnianych hoteli, pensjonatów, schronisk.

Budownictwo drewniane staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Budynki z drewna są stałym elementem krajobrazu polskich gór czy okolic Puszczy Białowieskiej. Podobnie, jak w domu murowanym i tynkowanym należy co kilka lat umyć elewacje i co kilkanaście warto ją pomalować, tak w przypadku domów drewnianych należy przeprowadzać sodowanie. Na czym polega ten proces i w jaki sposób jest realizowany?

Sodowanie drewna

Proces sodowania drewna to proces jego oczyszczania za pomocą rozpędzonych do prędkości blisko 900 km / h ziaren sody oczyszczonej. Dzięki temu, że ziarna sody są bardzo małe i lekkie, nie uszkadzają powierzchni drewna, która miejscami może być bardzo delikatna. Ten proces pozwala na bezinwazyjne wyczyszczenie zabrudzeń nawet w najdelikatniejszych miejscach drewnianej elewacji. Sodowanie może odbywać się na sucho lub na mokro. Przy zabiegu na mokro stosujemy dodatkowo wodę, która ma za zadanie zwilżyć wyrzucane ziarenka sody, zapobiegając tym samym powstawaniu zapylenia.

Sodowanie w przeciwieństwie do tradycyjnego piaskowania jest całkowicie bezinwazyjne, więc nie uszkadza czyszczonej powierzchni. Dzięki temu można czyścić w ten sposób wszystkie drewniane obiekty – nawet te zabytkowe.

Nasza oferta

W naszej ofercie znajduje się kompleksowa renowacja drewna. Możemy wykonać sodowanie elewacji, tarasu lub innego elementu architektury drewnianej i następnie zabezpieczyć go specjalnym, skandynawskim impregnatem. Takie rozwiązanie gwarantuje solidne zabezpieczenie drewna przed zniszczeniem na wiele lat. W naszej ofercie znajduje się również kompleksowa renowacja hoteli, schronisk, kościołów, domów jednorodzinnych oraz domków letniskowych. Nasza siedziba mieści się w Dzierżoniowie, działamy głównie na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny, jednak na życzenie klienta możemy dojechać w dowolne miejsce kraju. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych, firmy oraz instytucje publiczne.

Kontakt


Sodowanie drewna

Sodowanie budowlane

Sodowanie – motoryzacja

Sodowanie – cegła

Przygotowujemy darmową wstępną wycenę renowacji obiektu.