Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Renowacja, czyszczenie zabytków

Technologia pracy wygląda następująco. Najpierw przedmiot jest sprawdzany w jakim jest stanie,bierzemy pod uwagę zdartą politurę, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne lub spowodowane obecnością korników. Następnie, jeśli jest taka konieczność mebel trzeba zabezpieczyć przed pojawieniem się szkodników w przyszłości. Elementy zużyte usuwamy i odtwarzamy nowe. Całość konstrukcji zostaje odpowiednio wyczyszczona. Chcąc zapewnić jak najdłuższą trwałość renowacji, końcowy etap stanowi wykonanie politury, woskowania czy lakierowania. W przypadku przedmiotów które uległy nieznacznemu uszkodzeniu, zostają wyłącznie usunięte warstwy politury lub wosku. Tutaj końcowy etap stanowi bejcowanie na właściwy kolor i nakładanie świeżego lakieru lub politury.Przeprowadzamy renowacja antyków z każdej epoki.

Renowacja antyków i zabytków pozwala obiektom, przedmiotom użytkowym czy też dekoracyjnym odzyskać dawny blask i świetność. Przez lata eksploatacji oraz ekspozycji na szkodliwe czynniki, każdy przedmiot niszczy się, jednakże dzięki profesjonalnej renowacji może zostać doprowadzony do zachwycającego stanu i znów służyć w sposób praktyczny lub jako ozdoba. Na czym polega proces renowacji?

Jak przebiega renowacja zabytków i antyków?

Technologia pracy jest podzielona na kilka etapów. Najpierw przedmiot jest skrupulatnie sprawdzany i oceniany jest jego stan. Bierzemy pod uwagę takie uszkodzenia, jak zdartą politura, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne lub spowodowane obecnością korników. Wszelkie ubytki drewna czy zarysowania usuwa się. Następnie, jeśli jest taka konieczność mebel trzeba zabezpieczyć przed pojawieniem się szkodników w przyszłości. Robi się to przy użyciu specjalistycznych preparatów przeciwko drewnojadom. Elementy zużyte usuwamy i odtwarzamy nowe. Dzięki temu sprzęt będzie mógł być normalnie użytkowany. Całość konstrukcji zostaje odpowiednio wyczyszczona. Chcąc zapewnić jak najdłuższą trwałość renowacji i zachwycający efekt, kładziemy nacisk na solidne i dokładne wykonanie ostatniego kroku renowacji. Końcowy etap stanowi wykonanie politury, woskowania czy lakierowania. To nadaje ostateczny szlif i zabezpiecza antyki przed kolejnymi zniszczeniami. Dzięki tym kilku krokom, odnowione meble będą prezentować się pięknie i mogą cieszyć oko przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

W przypadku przedmiotów, które uległy nieznacznemu uszkodzeniu, zostają jedynie usunięte wierzchnie warstwy politury lub wosku. Tutaj końcowy etap stanowi bejcowanie na właściwy kolor i nakładanie świeżego lakieru lub politury. Przeprowadzamy renowację antyków z każdej epoki. Meble z duszą nie muszą trafić na śmietnik, ale w dalszym ciągu mogą zachwycać swoją formą.

Kontakt


Sodowanie drewna

Sodowanie budowlane

Sodowanie – motoryzacja

Sodowanie – cegła

Przygotowujemy darmową wstępną wycenę renowacji obiektu.