Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Renowacja, czyszczenie zabytków

NASZĄ SPECJALNOŚCIĄ JEST SODOWANIE DOMÓW DREWNIANYCH, KARCZM  KOŚCIOŁÓW CEGŁY I WIELE INNYCH. 
Metodę sodowania zalecamy jako w 100% ekologiczną i nieszkodliwą dla środowiska.
Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania! Bądź powodującego grzyby szorowania czy mycia gąbką!
Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.

Technologia pracy wygląda następująco. Najpierw przedmiot jest sprawdzany w jakim jest stanie,bierzemy pod uwagę zdartą politurę, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne lub spowodowane obecnością korników. Następnie, jeśli jest taka konieczność mebel trzeba zabezpieczyć przed pojawieniem się szkodników w przyszłości. Elementy zużyte usuwamy i odtwarzamy nowe. Całość konstrukcji zostaje odpowiednio wyczyszczona. Chcąc zapewnić jak najdłuższą trwałość renowacji, końcowy etap stanowi wykonanie politury, woskowania czy lakierowania. W przypadku przedmiotów które uległy nieznacznemu uszkodzeniu, zostają wyłącznie usunięte warstwy politury lub wosku. Tutaj końcowy etap stanowi bejcowanie na właściwy kolor i nakładanie świeżego lakieru lub politury.Przeprowadzamy renowacja antyków z każdej epoki.

Renowacja antyków i zabytków pozwala obiektom, przedmiotom użytkowym czy też dekoracyjnym odzyskać dawny blask i świetność. Przez lata eksploatacji oraz ekspozycji na szkodliwe czynniki, każdy przedmiot niszczy się, jednakże dzięki profesjonalnej renowacji może zostać doprowadzony do zachwycającego stanu i znów służyć w sposób praktyczny lub jako ozdoba. Na czym polega proces renowacji?

Jak przebiega renowacja zabytków i antyków?

Technologia pracy jest podzielona na kilka etapów. Najpierw przedmiot jest skrupulatnie sprawdzany i oceniany jest jego stan. Bierzemy pod uwagę takie uszkodzenia, jak zdartą politura, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne lub spowodowane obecnością korników. Wszelkie ubytki drewna czy zarysowania usuwa się. Następnie, jeśli jest taka konieczność mebel trzeba zabezpieczyć przed pojawieniem się szkodników w przyszłości. Robi się to przy użyciu specjalistycznych preparatów przeciwko drewnojadom. Elementy zużyte usuwamy i odtwarzamy nowe. Dzięki temu sprzęt będzie mógł być normalnie użytkowany. Całość konstrukcji zostaje odpowiednio wyczyszczona. Chcąc zapewnić jak najdłuższą trwałość renowacji i zachwycający efekt, kładziemy nacisk na solidne i dokładne wykonanie ostatniego kroku renowacji. Końcowy etap stanowi wykonanie politury, woskowania czy lakierowania. To nadaje ostateczny szlif i zabezpiecza antyki przed kolejnymi zniszczeniami. Dzięki tym kilku krokom, odnowione meble będą prezentować się pięknie i mogą cieszyć oko przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

W przypadku przedmiotów, które uległy nieznacznemu uszkodzeniu, zostają jedynie usunięte wierzchnie warstwy politury lub wosku. Tutaj końcowy etap stanowi bejcowanie na właściwy kolor i nakładanie świeżego lakieru lub politury. Przeprowadzamy renowację antyków z każdej epoki. Meble z duszą nie muszą trafić na śmietnik, ale w dalszym ciągu mogą zachwycać swoją formą.

Doświadczenie
12
Zadowolonych klientów
620
Ekologia
100
Zabezpieczonej powierzchni
1.3
Grupa Areca

Sodowanie, renowacja, czyszczenie, konserwacja powierzchni.

Kontakt

Czyszczenie, sodowanie domów letniskowych

Aby drewniana elewacja robiła na patrzącym wrażenie, musi być czysta i zadbana.

Sodowanie, czyszczenie skansenów

Skanseny jako obiekty o tak dużym znaczeniu historycznym, niektóre to przecież prawdziwe zabytki klasy światowej, wymagają bardzo delikatnego traktowania podczas prac renowacyjnych.

Czyszczenie kamienic i budynków mieszkalnych

Dzięki odpowiedniej renowacji nawet bardzo leciwa kamienica może zyskać całkiem nowe życie i nowy wygląd.

Czyszczenie, sodowanie drewnianych kościołów

Zadaniem czyszczenia drewnianych kościołów, które wykonuje się poprzez sodowanie, jest przywrócenie im naturalnego koloru.

Czyszczenie, sodowanie hoteli i pensjonatów

Sodowanie w przeciwieństwie do tradycyjnego piaskowania jest całkowicie bezinwazyjne, więc nie uszkadza czyszczonej powierzchni.

Czyszczenie, sodowanie jachtów

Nie da się ukryć, że utrzymanie jachtu lub łodzi w czystości nie jest rzeczą łatwą.

Sodujemy, poddajemy renowacji i czyszczeniu

Oferujemy kompleksową renowację różnego typu obiektów drewnianych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Odnawiamy nie tylko domy, ale również tarasy, zabytki, obiekty użyteczności publicznej, budowle przemysłowe, a także wiele innych. Przez lata naszej działalności udało nam się zdobyć uznanie klientów z wielu miejscowości i regionów. Warto wspomnieć, że usługi dedykujemy wszystkim mieszkańcom każdej części kraju. Dojeżdżamy pod adres wskazany przez klienta.

Obszar działania firmy obejmuje teren całego kraju i podzielony jest na cztery sektory:
– północna Polska – Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok i inne;
– zachodnia Polska – Zielona Góra, Poznań, Bydgoszcz i inne;
– wschodnia Polska – Warszawa, Łódź, Kielce, Lublin i inne;
– południowa Polska – Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów i inne.
Wśród innych zalet przemawiających na korzyść Grupy Areca wymienić można bogate doświadczenie, solidność, elastyczność, szybkość reakcji oraz atrakcyjne ceny.

Zadzwoń już teraz:

883989307

lub napisz: