Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Obszar działania

Domy drewniane cieszą się w naszym kraju rosnącą popularnością. Zawdzięczają ją oczywiście swoim licznym zaletom, a są to przede wszystkim niepowtarzalny klimat budynku, niższe koszty budowy i krótki czas realizacji inwestycji. Do tego dochodzą niskie koszty eksploatacyjne, nie bez znaczenia są też naturalne właściwości izolacyjne drewna.
Oczywiście osoby, decydujące się na dom drewniany, powinny pamiętać, że drewno potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia i pielęgnacji.

Oczyszczanie i renowacja drewna

* Drewno, jak wiadomo, wrażliwe jest na warunki atmosferyczne i dlatego powinno zostać odpowiednio zabezpieczone. Gwarantuje to impregnacja drewna, polegająca na nasyceniu go specjalnym środkiem chemicznym.

* Jedną z metod czyszczenia drewnianych powierzchni jest piaskowanie. Wykorzystuje się do tego strumień sprężonego powietrza, zawierający piasek. Sposób ten pozwala nie tylko oczyścić drewno i przywrócić mu dawny wygląd, ale także pozwala uzyskać oryginalne efekty estetyczne.

* Alternatywą dla innych metod czyszczenia drewna jest sodowanie, które działa szybko i delikatnie, ale jednocześnie skutecznie i ekologicznie.

Gdzie szukać fachowej pomocy?

Warto wybrać Grupę Areca. To firma, która oferuje takie i jeszcze inne usługi na wysokim poziomie. Jej oferty w ramach renowacji budynków obejmują szeroki zakres prac oraz rodzaj używanych materiałów. Oprócz domów mieszkalnych wykonują renowacje kościołów i zabytków. Obszar działania firmy obejmuje teren całego kraju i podzielony jest na cztery sektory:
– północna Polska – Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok;
– zachodnia Polska – Zielona Góra, Poznań, Bydgoszcz;
– wschodnia Polska – Warszawa, Łódź, Kielce, Lublin;
– południowa Polska – Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów.
Jak więc widać, z usług firmy mogą skorzystać mieszkańcy całej Polski. Wśród innych zalet przemawiających na korzyść Grupy Areca wymienić można bogate doświadczenie, solidność, elastyczność, szybkość reakcji oraz atrakcyjne ceny.

Działamy również w Krynicy Zdroju – renowacja i sodowanie domów drewnianych, kościołów i hoteli.

Sodowanie drewna

Sodowanie budowlane

Sodowanie – motoryzacja

Sodowanie – cegła

Przygotowujemy darmową wstępną wycenę renowacji obiektu.