Sodowanie to nieinwazyjna, ekologiczna metoda oczyszczania drewna

Sodujemy m.in. domy drewniane, kościoły, karczmy, domki letniskowe i inne obiekty drewniane

Gonty drewniane

NASZĄ SPECJALNOŚCIĄ JEST SODOWANIE DOMÓW DREWNIANYCH, KARCZM  KOŚCIOŁÓW CEGŁY I WIELE INNYCH. 
Metodę sodowania zalecamy jako w 100% ekologiczną i nieszkodliwą dla środowiska.
Najlepsza alternatywa dla szkodliwego piaskowania! Bądź powodującego grzyby szorowania czy mycia gąbką!
Sodowanie wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie znanym w Europie i w USA.

OFERUJEMY CZYSZCZENIE GONTÓW DREWNIANYCH :

Czyszczenie gontów z glonów, mchów, narośli organicznych i pozostałości zabrudzeń powykonawczych oraz naturalnego z czasem zabrudzenia wskutek wieloletniego oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych na powierzchnie pokrycia dachowego gontem drewnianym itp.

Uzyskujemy i przywracamy naturalny kolor .

Gont zostaje zabezpieczony przed niekorzystnymi wpływami warunków atmosferycznych i szkodliwymi naroślami organiczno-biologicznymi, na następne lata jego użytkowania.

Dlaczego należy czyścić gont?

Gont drewniany pokrywający dach jest warstwą, która zatrzymuje deszcz i wodę z roztapiającego się śniegu, przed przedostaniem się do środka domu. Dzięki temu chroni przed zniszczeniem jego sufity, ściany oraz elementy szkieletu domu. Dlatego stan gontu jest wyznacznikiem kondycji całej budowli. Oznacza to, że dbałość o szczelność pokrycia dachowego jest absolutnie konieczna do tego, by nie dopuścić do postępującego niszczenia budynku.

Są dwa główne powody, dla których czyszczenie gontów drewnianych jest bardzo ważne. Po pierwsze, wpływa ono na zachowanie czystości i estetyki budynku, przez co wygląda on o wiele bardziej reprezentacyjnie i dużo schludniej. Po drugie: systematyczne usuwanie zanieczyszczeń pozwoli na znaczne spowolnienie procesu naturalnej degradacji drewna. Powodowany jest on przez wypełniający szpary między deskami mech oraz inne drobne rośliny. Ich korzenie niszczą strukturę drewna oraz sprzyjają się gromadzeniu wilgoci, która jest naturalnym wrogiem powierzchni drewnianych.

Przeprowadzony przez nas proces czyszczenia gontów drewnianych jest połączony z wykonaniem innych prac konserwacyjnych. Dachówki zostaną wzmocnione środkami wzmacniającymi, dzięki którym oprą się polskiej kapryśnej pogodzie. Czyszczenie gontu jest również świetną okazją na dokonanie jego przeglądu i ocenę stanu pokrycia dachu.

Wymienione wyżej aspekty pokazują, że czyszczenie gontów drewnianych jest świetnym sposobem na przedłużenie żywotności pokrycia dachowego. Nie tylko zahamowuje proces naturalnej degradacji, lecz wzmacnia konstrukcję dachu i wywiera pozytywny wpływ na stan całego domu. Dlatego właśnie właściciele budynków, które są pokryte tego rodzaju zadaszeniem, powinni regularnie przeprowadzać czynności opisane powyżej.

Doświadczenie
12
Zadowolonych klientów
620
Ekologia
100
Zabezpieczonej powierzchni
1.3
Grupa Areca

Sodowanie, renowacja, czyszczenie, konserwacja powierzchni.

Kontakt

Czyszczenie, sodowanie domów letniskowych

Aby drewniana elewacja robiła na patrzącym wrażenie, musi być czysta i zadbana.

Sodowanie, czyszczenie skansenów

Skanseny jako obiekty o tak dużym znaczeniu historycznym, niektóre to przecież prawdziwe zabytki klasy światowej, wymagają bardzo delikatnego traktowania podczas prac renowacyjnych.

Czyszczenie kamienic i budynków mieszkalnych

Dzięki odpowiedniej renowacji nawet bardzo leciwa kamienica może zyskać całkiem nowe życie i nowy wygląd.

Czyszczenie, sodowanie drewnianych kościołów

Zadaniem czyszczenia drewnianych kościołów, które wykonuje się poprzez sodowanie, jest przywrócenie im naturalnego koloru.

Czyszczenie, sodowanie hoteli i pensjonatów

Sodowanie w przeciwieństwie do tradycyjnego piaskowania jest całkowicie bezinwazyjne, więc nie uszkadza czyszczonej powierzchni.

Czyszczenie, sodowanie jachtów

Nie da się ukryć, że utrzymanie jachtu lub łodzi w czystości nie jest rzeczą łatwą.

Sodujemy, poddajemy renowacji i czyszczeniu

Oferujemy kompleksową renowację różnego typu obiektów drewnianych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Odnawiamy nie tylko domy, ale również tarasy, zabytki, obiekty użyteczności publicznej, budowle przemysłowe, a także wiele innych. Przez lata naszej działalności udało nam się zdobyć uznanie klientów z wielu miejscowości i regionów. Warto wspomnieć, że usługi dedykujemy wszystkim mieszkańcom każdej części kraju. Dojeżdżamy pod adres wskazany przez klienta.

Obszar działania firmy obejmuje teren całego kraju i podzielony jest na cztery sektory:
– północna Polska – Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok i inne;
– zachodnia Polska – Zielona Góra, Poznań, Bydgoszcz i inne;
– wschodnia Polska – Warszawa, Łódź, Kielce, Lublin i inne;
– południowa Polska – Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów i inne.
Wśród innych zalet przemawiających na korzyść Grupy Areca wymienić można bogate doświadczenie, solidność, elastyczność, szybkość reakcji oraz atrakcyjne ceny.

Zadzwoń już teraz:

883989307

lub napisz: