Sodowanie, renowacja, piaskowanie.

 

Sodowanie, renowacja, piaskowanie.

 

Sodowanie, renowacja, piaskowanie.

 

Sodowanie, renowacja, piaskowanie.

 

Sodowanie, renowacja, piaskowanie.

 

Sodowanie, renowacja, piaskowanie.

1
1

Impregnacja

Impregnacja elementów z drewna

Zapewniamy impregnację drewna przed zagrożeniami zewnętrznymi, impregnację ognioochronną, biobójczą, grzybobójczą, dekoracyjną. Stosujemy najlepsze od lat preparaty do impregnacji, znane na rynkach europejskich.

Sposoby impregnacji drewna:

• Próżniowo-ciśnieniowa – metoda ta polega na wykorzystaniu zjawiska osmozy.

Zmieniając warunki ciśnienia w otoczeniu drewna powodujemy, że impregnat sam wciska się w przestrzenie międzykomórkowe w całej podatnej na uszkodzenia objętości drewna.

Trwałość tak zabezpieczonego surowca, np. sosnowego w warunkach narażenia na deszcze, mrozy, wysychanie itd. (wyroby ogrodowe) to 20 lat. Metoda skuteczna w budownictwie np. dla więźb dachowych.

W warunkach stabilnych, zbliżonych do suchych drewno jest praktycznie odporne na zniszczenia.

Utrzymuje swoją strukturę początkową i zakładaną wytrzymałość elementów konstrukcyjnych oraz dekoracyjność elementów wyposażenia architektonicznego.

Stosujemy następujące metody ochrony powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz obiektów:

• malowanie – najpopularniejsza metoda uzyskiwania powierzchni ochronnych ,
• impregnacja próżniowo – ciśnieniowa
• impregnacja zanurzeniowa

Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do budowy oraz wykańczania budynków, ma szerokie zastosowanie. Cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na to, że jest ekologiczne, naturalne, ciepłe, poza tym można poddać je renowacji. Aby można było cieszyć się z właściwości drewna, trzeba poddać materiał impregnacji. Prawidłowe zabezpieczenie drewna gwarantuje, że będziemy mogli cieszyć się z użytkowania konstrukcji przez wiele lat.

Na czym polega impregnacja drewna?
Impregnacja drewna polega na nasyceniu materiału odpowiednimi środkami, które chronią je przed grzybem, insektami, owadami oraz działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Drewno zyskuje na wyglądzie, impregnacja nie jest szkodliwa ani dla człowieka, ani dla środowiska. Materiał staje się bardziej odporny na korozję biologiczną, wahania temperatury, poziom wilgoci oraz zagnieżdżenie się szkodników. Obecnie można znaleźć bardzo duży wybór impregnatów, dlatego można wybrać odpowiednią metodę zabezpieczenia drewna.

Co mamy do zaoferowania?
Oferujemy impregnację oraz zabezpieczanie drewna – powierzchni zewnętrznych oraz wewnętrznych. Zalecamy regularne stosowanie preparatów impregnacyjnych, warto chronić profilaktycznie drewno, nawet jak nie jest narażone na bezpośrednie działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ważne jest również zastosowanie środków ognioochronnych ograniczających rozprzestrzenianie się ognia. Gwarantujemy przystępne ceny oraz wysoką jakość usług. Oferujemy również fachowe doradztwo w zakresie metody impregnacji, dobieramy odpowiednie środki – stosujemy najlepsze na rynku produkty, które posiadają wszystkie wymagane atesty, są przez nas sprawdzone pod względem skuteczności. Zapewniamy indywidualne podejście do klienta, jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, jak i osoby prywatne.

Kontakt